Hoşgeldiniz - OyunBil

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut ileti dizilerine yanıt gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel habercinizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?

Haber Solana (SOL) Ağına Saldırı Yapıldı: Fonlar Güvende Mi?

Hyauska

Yeni Üye
22 Kasım 2021
20
3
solana-nakit-girisleri-coin-turk-com.jpg

Solana ağına DDoS saldırısı yapıldı!​


Kısa süre içerisinde toplam piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi arasına girmeyi başaran Solana (SOL), tabii ki iyi gözlerde olduğu gibi kötü gözlerde de etki uyandırıyor.

Bu da SOL ağının zaman zaman saldırıya uğramasına neden olmakta. Geçtiğimiz aylarda yaşanan saldırıda SOL ağı saatlerce inaktif kalmak zorunda kalmıştı ve şimdi bunlara bir yenisi eklendi.

Solana Yeniden 180 Dolar Altında​

Solana’nın blockchain performansı kısa süre önce sert bir düşüş yaşadı ve 24 saatlik etkinin sebebinin DDoS saldırısı olduğu ortaya çıktı. Ağ ise bu saldırı boyunca aktif kalmayı başardı ve geçtiğimiz seferki gibi ciddi bir etki görülmedi.

Genellikle yüzlerce bot ile yapılan ve ağı tıkamaya yönelik olan bu saldırı, bu sefer ise etkili olmadı. Solana daha önceki saldırıda 17 saat boyunca kapalı kalmış ve ağ yeniden başlatılmıştı. Solana’ya yönelik saldırının ise DEX odaklı platform Raydium’dan kaynaklandığı ve buranın hedef alındığı aktarılıyor.


eer.JPG

Solana odaklı altyapı şirketi GenesysGo tarafından aktarılan bilgilere göre onaylayıcı ağ bazı sorunlar yaşasa ve işlemler yavaşlasa da ağ hiçbir zaman inaktif kalmadı.


Solana ağının durumuna bakıldığında bunun sorunsuz olarak ifade edildiği görülüyor ve Solana ekibinden henüz konu hakkında resmi açıklama gelmedi.

SOL fiyatı ise son 24 saat içerisinde %6 düşüş yaşayarak aslında saldırının etkilerini yansıtmış gibi gözüküyor. SOL, yeniden 180 doların altına geriledi.​
 
Üst